Chyba każdy z nas obudził się kiedyś rano i czuł się ciągle zmęczony. Kiedy ze snu wyrywa nas przykry dźwięk budzika, zazwyczaj pierwszą rzeczą, o której myślimy jest kawa, która ma postawić nas na nogi i dać energię na cały dzień. Jednak kawa działa krótko i za chwilę potrzebujemy kolejnej, i kolejnej. Napój ten jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli potrzebujesz chwilowego zrywu energii, ale trzeba pamiętać, że efekt kawy znika dość szybko, a po nim pozostaje nie tylko nieprzyjemny posmak w ustach. Dodatkowo, kiedy kofeina przestaje działać, stajemy się ospali i wracamy do punktu wyjścia. Czy naturalnie zwiększona produktywność w pracy i większa energia do działania przez cały dzień jest możliwa? Oczywiście, wystarczy regularnie pić wodę mineralną!

Energia na cały dzień: woda a praca

W zależności od wieku i płci ludzki organizm potrzebuje innej ilości wody, jednak uważa się, że dla dobrego funkcjonowania powinniśmy pić średnio około dwóch litrów wody dziennie. Woda działa nie tylko nawilżająco i nawadniająco, ale też niesie ze sobą inne korzyści, z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy. W zależności od potrzeb naszego organizmu możemy wybrać odpowiednią dla nas wodę – wysoko, średnio lub niskomineralizowaną. Wybór odpowiedniej wody jest ważny, ponieważ brak produktywności, ospałość, niechęć do działania i ogólne rozbicie mogą być spowodowane właśnie brakiem składników mineralnych w organizmie. Bardzo często lenistwo bywa mylone z niewłaściwą równowagą wodno mineralną i umiejętne jej uzupełnianie może zmienić życie.

Zwiększona produktywność w pracy: woda mineralna na ratunek efektywności!

W procesie świadomego nawadniania nigdy nie należy zapominać o tym, że uczucie pragnienia nie może być wyznacznikiem częstotliwości picia wody. Organizm wysyłając nam informacje o pragnieniu daje tym samym znak o odwodnieniu. Uczucie pragnienia jest równoznaczne z około trzy procentowym odwodnieniem. Już na tym etapie możemy odczuć skutki odwodnienia takie jak ospałość, zmęczenie, rozdrażnienie, bóle głowy i inne nieprzyjemne dolegliwości, które składają się na naszą małą produktywność. Eksperyment przeprowadzony w 2013 roku w Belgii jasno pokazał jak ważna jest woda w trakcie pracy. Trzydzieści osób, które nie piły regularnie wody poproszono, żeby na przestrzeni pięciu dni piły co najmniej dwa litry wody dziennie. Już po trzech dniach te osoby zdały relacje o lepszym humorze, mniejszej ilości bólów głowy i większej chęci do działania.

Zanim okrzykniesz siebie lub kogoś leniem albo obibokiem pamiętaj, że być może jest na to łatwe i tanie lekarstwo. Takie „leczenie lenia wodą” jest przyjemne, zdrowe i na pewno nie zaszkodzi. Jeżeli chcesz podnieść swoją wydajność i stać się bardziej produktywny sprawdź – może po prostu brakuje ci mikroelementów , które łatwo możesz znaleźć w szklance wody mineralnej.