Lot samolotem to wygodna i coraz bardziej popularna forma podróżowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w krótszym czasie dostać się do najbardziej odległych zakątków świata. Jednak taka podróż ma też swoje minusy. Często bowiem zdarza się, że pasażerowie samolotów skarżą się na pewne dolegliwości związane z lotem. Do najczęstszych należą między innymi uciążliwe bóle głowy. Czy picie wody może nam pomóc w takich sytuacjach?

Minerały w podróży

Kiedy już przezwyciężymy możliwy strach przed lataniem i zdecydujemy się na podróż samolotem, zaczynamy wyszukiwać informacje i porady dotyczące takiej wyprawy. Przeróżne fora i strony internetowe oferują nam gotowe wskazówki na temat przygotowań jak i samego lotu. Dowiadujemy się, co należy ze sobą zabrać na pokład i jak zwiększyć komfort podróży, by uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości związanych z często wielogodzinnym lotem.

Po starcie, będąc już na określonej wysokości powietrza spotykamy się z dość gwałtowną zmianą ciśnienia, dlatego też ból głowy podczas podróży samolotem to bardzo częsta dolegliwość osób korzystających z tego środka transportu. Kto z nas bowiem może czuć się komfortowo podczas lotu, kiedy spotyka go taka przypadłość? Jeśli już cierpimy z powodu narastającego bólu głowy podczas lotu, należy pamiętać, że ratunkiem będzie… woda mineralna!

Ból głowy podczas podróży samolotem? Pij wodę!

Zaleca się, by na każdą godzinę długiej podróży samolotem pić przynajmniej pół litra wody. Woda mineralna nie tylko przegoni zmęczenie, uzupełni niezbędne dla naszego organizmu składniki mineralne, ale także pomoże zwalczyć ból głowy towarzyszący podróży tym środkiem transportu. Wodę podczas lotu należy pić także dlatego, że suche powietrze wewnątrz samolotu sprzyja szybszemu odwodnieniu, co wiąże się z dodatkowymi problemami. Należy pamiętać, by popijać wodę regularnie, a nie tylko wtedy, kiedy czujemy się spragnieni, bo już taki sygnał to oznaka lekkiego, około 2-3 procentowego odwodnienia organizmu!

Zatem by przetrwać lot bez doświadczania nieprzyjemnych dolegliwości w postaci nękającego nas bólu głowy, należy w tym czasie spożyć odpowiednią ilość wody mineralnej, która nie tylko ugasi pragnienie, ale i zapewni bardziej komfortową podróż.