Ostre ćwiczenia, dieta, katowanie siebie całymi dniami i odbieranie sobie codziennych przyjemności. Tak wyobraża sobie większość ludzi czas, jaki musimy poświęcić na utratę kilogramów. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż zwykła woda może być sprzymierzeńcem w walce z niechcianymi kilogramami, a dodatkowo pozwoli cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Może zamiast od katowania siebie na treningu, zaczniemy od szklanki wody?

Ćwiczenia i utrata kilogramów: sprzymierzeniec, nie wróg!

Kiedy kieruje nami żądza pozbycia się kilogramów, wydaje nam się, że wraz z ograniczeniem posiłków musimy także w jak największym stopniu ograniczyć podawanie płynów. Jest to ogromny błąd. Woda spełnia wiele ważnych funkcji w naszym organizmie, a sam człowiek składa się w 70% z wody. Ruchliwe stawy, transport składników odżywczych, oczyszczanie organizmu z toksyn lub regulacja temperatury ciała. Między innymi takie funkcje w naszym organizmie współtworzy woda. Dlatego w momencie gdy zaczniemy ją ograniczać, może i stracimy kilogramy, ale będzie to zrobione w sposób bardzo niezdrowy dla organizmu, a szybko stracone 3-4 kilogramy równie szybko wrócą.

Woda i odchudzanie: najważniejsze jest zdrowie!

Funkcje jakie spełnia woda w naszym organizmie są niezwykle ważne. Szczególnie ważne jest, abyśmy utrzymali optymalny poziom wody w ciele. Zarówno niedobór jak i nadmiar mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ dla nas. Niedobór prowadzi do zmian ciśnienia krwi, obciążenia wątroby w procesie wydalania oraz nasza zdolność do wysiłku spada, przez co nie mamy energii i ćwiczenia wydają się najgorszą rzeczą na świecie. Z kolei nadmiar działa niekorzystnie na pracę naszego serca oraz obciąża nerki, przez co łazienka jest najczęściej odwiedzanym miejscem w naszym życiu. Dlatego zamiast pić spore ilości naraz, zacznijmy pić mniej a częściej.

Dlaczego mineralna pomaga schudnąć?

Jednym z najważniejszych czynników pomagających stracić kilka kilogramów jest to, że woda zmniejsza uczucie głodu. Wypicie jednej szklanki wody dostaje się do żołądka, przez co mniej posiłku człowiek będzie w stanie zjeść. Przede wszystkim woda nie jest kaloryczna, dlatego nie musimy się martwić o puste kalorie, a jej optymalny poziom pozwoli na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, bo to właśnie jej powinniśmy się pozbyć ,a nie wody. Aby proces trawienny nie był zachwiany, nie możemy wypić za dużo, ponieważ pokarm będzie trawił się zdecydowanie dłużej przez rozcieńczenie soków żołądkowych.

W walce z niechcianymi i zbędnymi kilogramami nie powinniśmy zapominać o jak najlepszym nawodnieniu. Zarówno niedobór jak i nadmiar są niekorzystne dla naszego ciała i właśnie dlatego tylko optymalne nawodnienie sprawi, że pozbędziemy się zbędnych kilogramów w zdrowy sposób, a dodatkowo będziemy mieli siłę do ćwiczeń, które równie dobrze wpłyną na nasze ciało, jak i na mózg.