W dzisiejszych czasach nie brakuje nocnym marków pracujących właśnie wtedy, gdy inni śpią. Jednak warunkami naturalnymi do pracy zawsze był dzień. Późna pora, w której decydujemy się pracować, może nieść ze sobą zmęczenie i to chyba nikogo nie dziwi. Jest wiele sposobów, aby nie usnąć podczas nocnej pracy, jedne są zdrowsze inne mniej. Jaki zatem sposób mógłby być zdrowy i skuteczny. Może picie wody mineralnej?

Pracuję w nocy: woda mineralna budzi!

Coraz bardziej popularnym sposobem w walce ze zmęczeniem jest po prostu odpowiednie nawodnienie. Woda mineralna zawiera w swoim składzie duże pokłady magnezu, potasu, wapnia, żelaza i wiele innych minerałów. To właśnie dzięki tej mieszance możemy dostarczyć do naszego organizmu potrzebne składniki do sprawnego funkcjonowania nie tylko ciała, ale i umysłu. Prawidłowe funkcjonowanie mięśni, dotlenienie komórek, sprawny przebieg sygnałów nerwowych, lepsze samopoczucie i poprawa koncentracji. Właśnie takie działanie niesie ze sobą picie wody mineralnej. Jeśli czujecie pragnienie, to znak, że wasz organizm już jest odwodniony. Dlatego jeśli pracujemy w nocy i musimy wykonywać zadania ze wzmożonym wysiłkiem intelektualnym, należy systematycznie uzupełniać płyny w organizmie. A problemy z koncentracją nie powinny już być takim problemem.

Nocna porcja mineralnej: może jakieś dodatki?

Samą wodę mineralną możemy też połączyć z owocami! Najlepiej jeśli wybierzemy do tego cytrynę lub limonkę. Nie tylko nawodnimy organizm, ale również wzmocnimy naszą odporność i zadbamy o naszą wątrobę i trzustkę. Dodatkowo będzie to dla nas urozmaicenie. Woda mineralna z cytryną i limonką wprowadzi lekką nutę orzeźwienia w nocnej pracy. Jest to nie tylko jeden z najzdrowszych sposobów na dawkę energii, ale i jeden z najtańszych. Zakupienie wody i cytryny nie kosztuje nas fortuny, a może jedynie pomóc. Zdecydowanie droższymi sposobami na danie sobie kopa jest kupienie kawy lub napoju energetycznego. Dodatkowo nie są one zdrowe, w przypadku kawy ze względu na wypłukiwanie magnezu i wapnia, a energetyki szkodzą wątrobie i mogą przyczynić się do kołatania serca.

Praca w nocy nie jest normalnym czasem dla człowieka, ale można sprawić, żeby zmęczenie z nami nie wygrało. Woda mineralna z dodatkiem cytryny wydaje się być najodpowiedniejsza, nie tylko ze względu na koszty, ale i zdrowie. Dbając zatem o jak najlepszą kondycję naszego umysłu zastanówmy się dwa razy czy podczas nocnej pracy wybierzemy do picia pełen chemii energetyk, czy skłonimy się ku zdrowszej a w konsekwencji korzystniejszej opcji jaką jest woda mineralna.