Nic tak nie męczy w życiu człowieka jak praca. Natłok spraw, stres lub mało czasu na wykonanie projektu mogą wykończyć niejednego. Człowiek pochłonięty pracą zapomina często o otaczającym go świecie oraz o najważniejszym. Swoim organizmie, a to właśnie organizm jest odpowiedzialny za to jak sprawnie będziemy pracować i czy podołamy codziennym wyzwaniom narzuconym nam przez szefa. Przez niezadbanie o odpowiednie nawodnienie możemy być cały czas zmęczeni. Dlaczego? Oraz czemu jest to takie ważne?

Przepracowanie i zmęczenie:  w jaki sposób się męczę?

Ciągła praca wymaga od nas sporo energii, witamin i minerałów. Najczęściej w miejscu zatrudnienia sięgamy po kubek z kawą, a jest to błędem. Daje ona nam kopa, ale tylko na chwilę. Krótkotrwały efekt pobudzenia mózgu przez kawę, niesie ze sobą konsekwencje w postaci wypłukania z organizmu magnezu i wapnia. Magnez w naszym organizmie spełnia wiele ważnych funkcji. Jest odpowiedzialny za budowę komórek mięśni, niedobór magnezu objawia się częstymi skurczami. Natomiast wapń sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu w procesie przesyłania sygnałów nerwowych. Dlatego ważne jest, aby kawa nie była w naszym życiu głównym napojem. Bez optymalnego poziomu magnezu i wapnia, nasz mózg ma problemy z koncentracją, a dodatkowo w pracy mogą przeszkadzać nam niechciane skurcze.

Woda mineralna lepsza niż kawa: o korzyściach

Naturalnym sposobem na dodanie sobie energii może stać się dla nas picie wody mineralnej. Wystarczy, że zamiast po kubek z kawą, sięgniemy po butelkę wody. Woda mineralna charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem makro i mikroskładników. Są to między innymi magnez, sód, potas, wapń, jod, żelazo, fluor lub kobalt. Wszystkie te składniki są bardzo ważne dla zdrowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jakiekolwiek niedobory cennych minerałów, są od razu widoczne w postaci przemęczenia, spadku koncentracji, a nawet mogą zaburzyć pamięć krótkotrwałą. Nasz organizm jest kopalnią informacji i sam komunikuje nas o procesach zachodzących w naszym ciele. Uczucie pragnienia jest cennym sygnałem mówiącym o tym, że już jesteśmy odwodnieni, a sam mózg informuje nas o tym w momencie spadku poziomu wody już o 1%!. Wszystkie te czynniki począwszy od braku minerałów, a kończąc na odwodnieniu sprawiają, że praca staje się dla nas niemożliwa.

Woda w naszym życiu jest bardzo ważna. Bez niej tak ważne dla nas funkcje, jak koncentracja i dobre samopoczucie nie istnieją. Dodatkowo brak minerałów wpływa też na poziom stresu, rozdrażnienie lub spadek energii. Dlatego w czasach, gdy człowiek musi być w jak najlepszej formie, powinniśmy sięgać częściej po wodę mineralną pełną wartościowych składników i odstawić na bok kawę, która tak często pijemy w pracy.