Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. A co z drugim śniadaniem? Bardzo często drugie śniadanie jest przez nas traktowane jako mniej ważne. Kiedy pracujemy lub uczymy się, nie zwracamy uwagi na to, że fast food jest niezdrowy i wolimy, zamiast poświęcić 5 minut poranku dla zrobienia zdrowego i w pełni odżywczego drugiego śniadania, kupić śmieciowe jedzenie. A gdyby tak zadbać o swoje zdrowie w sposób prosty, tani i szybki? Ciekawym rozwiązaniem może okazać się zielone smoothie na bazie wody mineralnej.

Zielone smoothie na bazie wody mineralnej: pożegnaj toksyny

Pokarmy tego typu charakteryzują się wysoką zawartością różnych witamin i minerałów. Spowodowane jest to mieszanką owoców i warzyw oraz wody mineralnej. Jedna szklanka takiego koktajlu zawiera najbardziej potrzebne składniki w dodatku w szybko przyswajalnej formie. Są to między innymi: magnez, wapń, kwas foliowy, witaminy A, B1, B5, K. Działanie zielonego smoothie może zadziwić niejednego. Totalny detoks dla wątroby, oczyszczenie jelit, więcej energii, oczyszczenie krwi z toksyn, a nawet może być eliksirem młodości. Nic dziwnego, że ten napój staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. Zdecydowanie wprowadza on do naszego organizmu wiele wartościowych składników i jest przy tym przepyszny.

Śniadanie w płynie: jakie składniki trzeba mieć?

Przede wszystkim zielone smoothie bazuje na owocach i warzywach liściastych. Zawsze musi być zachowana przewaga owoców nad warzywami w stosunku 60% owoce i 40% warzywa. Owoce, które wybierzemy zależą tylko i wyłącznie od tego na jakie mamy ochotę. W przypadku warzyw idealne są: szpinak, sałata, kapusta włoska, jarmuż, liście rzodkiewki, pietruszka lub rukola. Oczywiście do tej mieszanki potrzebna nam będzie ulubiona woda mineralna. Jeśli ceni sobie ktoś słodszy smak, a jednocześnie dba o zdrowie, dobrym dodatkiem może być miód. Samo zrobienie koktajlu jest banalnie proste. Na początku miksujemy wybrane warzywa, następnie dodajemy owoce wraz z wodą i jeśli lubimy odrobina miodu też nam nie zaszkodzi. Całość miksujemy. Potem możemy już tylko zacząć jeść.

Przykładowe zielone smoothie: pęczek natki pietruszki, rukola, 3 banany, łyżka miodu, woda mineralna

Tak przygotowane drugie śniadanie da nam energię na resztę dnia i pozwoli się cieszyć zdrowiem. Nie jest to pokarm, przy którym musimy poświęcić dużo czasu i nie kosztuje on nas wiele pieniędzy. Jeśli cenimy sobie zdrowie i dobry wygląd, na pewno znajdziemy 5 minut czasu na przygotowanie zielonego smoothie. A ty z czym dziś zrobisz zielony napój, może ze szpinakiem?