Większość z nas pracuje bardzo dużo, a przez to dotkliwie odczuwamy skutki zmęczenia. Czasami nie mamy nawet czasu, żeby o tym zmęczeniu pomyśleć – to przypadek, który dotyczy zwłaszcza tych pracujących w ruchu, wielu miejscach i nieregularnym trybie. Zmęczenie, ból głowy (nawet migreny), osłabienie – to zdarza się w takim wypadku bardzo często – pamiętaj, to może być odwodnienie! Jeżeli zawód, który wykonujesz przewraca twój dobowy rytm do góry nogami, a mimo to kochasz, to co robisz i nie wyobrażasz sobie bez tego życia, nie ma powodu, by rezygnować! Warto jednak zatrzymać się na chwilę i obrać właściwą strategię, dzięki której w twoim życiu pojawi się trochę równowagi – również tej mineralnej. Elastyczne godziny pracy, podróże i stres sprawiają, że często – zaangażowani w obowiązki – zapominamy o potrzebach naszego ciała – nie dosypiamy, nie dojadamy – nie wspominając o nawodnieniu. Czas to zmienić. Woda mineralna, to cichy bohater, który – stając się nawykiem – sprawi, że będziesz mniej zmęczony i jeszcze bardziej zadowolony z pracy!

Praca w nieregularnym rytmie i zmęczenie: miej przy sobie mineralną

Zmęczenie, które odczuwasz, to najprawdopodobniej po części odwodnienie, po części delikatne niedobory pierwiastków. A przecież do obu nie wolno doprowadzać, zwłaszcza kiedy lubisz działać na zwiększonych obrotach. Na ratunek przychodzi woda mineralna, a w niej magnez, wapń sód i potas, które zadbają o rozluźnienie napięcia mięśniowego, prawidłowe przewodzenie impulsów nerwowych, kondycję serca, krążenie, a także uwolnią od nocnych, nieprzyjemnych skurczy i poprawią nastrój. Zapominasz o piciu wody? Zaangażuj w dbanie o siebie sprzęt, z którym się nie rozstajesz. Nastaw alarm w telefonie, ściągnij aplikację przypominającą o szklance wody – wybór należy do ciebie – dozwolone jest wszystko, co skuteczne.

Pracuję dużo i szybko: jak mieć wodę przy sobie?

To, jak zabierasz wodę do pracy, powinno być odzwierciedleniem twojego rytmu dnia. Jeśli poruszasz się samochodem, nie masz problemu z dźwiganiem dużej butelki. Poruszając się w ciągu dnia komunikacją miejską, tracisz dużo czasu i energii – szkoda się niepotrzebnie obciążać! W twoim przypadku wygodne będą butelki o małej pojemności albo bidon, który bezpiecznie wpakujesz do torebki, a który nie będzie przeciekał i możesz korzystać z niego nawet w biegu 🙂 Pozwól wodzie nadążać za tobą, bardzo szybko poczujesz, że twoje samopoczucie się poprawia. To zdrowa energia z naturalnych minerałów.