Imprezy, czy też zwykłe spotkania w gronie znajomych – urodziny, imieniny, wesele, najczęściej nie odbędą się bez alkoholu. Kto z nas jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bolesny może być jego wpływ na dzień po imprezie? Kiedy budzisz się rano po zakrapianej imprezie szybko możesz poczuć natywny wpływ alkoholu na organizm – ból głowy, suchość w ustach, zawroty głowy i ogólne osłabienie to tylko niektóre z nich. Jest bardzo dużo sposobów na pozbycie się kaca – od rosołu, przez długie odsypianie lub kąpiel, aż po specjalnie do tego przeznaczone tabletki, jednak zgodnie z przysłowiem „lepiej zapobiegać niż leczyć”. O zapobieganiu występowania dolegliwości związanych z kacem warto pamiętać jeszcze przed imprezą. Zanim wybierzesz się do znajomych pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu – dzięki temu uzupełnisz ewentualne braki mikroelementów w organizmie i odżywisz wszystkie komórki ciała. Dobrym pomysłem jest też wzięcie butelki ulubionej wody ze sobą. Wypijanie szklanki wody między kolejnymi drinkami może znacząco obniżyć poziom upojenia alkoholowego i tym samym może zapobiec późniejszym dolegliwościom związanych z „dniem po”. Oczywiście należy przygotować się na to, że woda, tak jak i inne płyny, działa moczopędnie, więc nie unikniesz częstych wizyt w łazience. Jednak dzięki temu z twojego organizmu razem z wodą wypłukiwanie będą elementy, które mogłyby się później przyczynić do powstania kaca.

Woda na imprezie: jutro będzie lepiej

Dobrze znany jest również fakt, że alkohol jest środkiem silnie odwadniające. Nawet małe odwodnienie może mieć nieprzyjemne skutki takie jak ogólne zmęczenie, ból głowy czy niechęć do działania. Dobre nawadnianie organizmu jest tym bardziej ważne, kiedy pijemy alkohol. Odwodnienie po imprezie może objawiać się światłowstrętem,  zaparciami, wahaniem nastrojów, czemu towarzyszy też zazwyczaj okropny ból głowy i zawroty. Nikt chyba nie lubi mieć kaca, a przecież tak łatwo da się go uniknąć. Świadomość własnego organizmu i jego potrzeb może zagwarantować nie tylko udaną zabawę na imprezie, ale też pozwoli bezboleśnie cieszyć się wspomnieniami z niej na następny dzień

Szklanka wody: tak jest zdrowiej!

Innym pozytywnym aspektem zabierania wody na imprezę jest to, że jeśli poczujesz, że nie powinieneś już pić alkoholu, lub po prostu nie masz już na niego ochoty przez resztę nocy możesz sączyć wodę. Woda może się również przydać, jeśli ktoś z twoich znajomych przesadzi z alkoholem! Wymioty silnie odwadniają, a alkohol, którym mogą być spowodowane jeszcze to potęguje. Może się okazać, że dzięki twojej wodzie ktoś odzyska dobre samopoczucie!