Przyjęcia dla dzieci to często stres dla rodziców. Po pierwsze chcemy, by nasza pociecha i jej mali przyjaciele bawili się świetnie, po drugie – dużo czasu zabiera nam zazwyczaj obmyślenie menu. Równie ważna jak dania i przekąski jest kwestia napojów. Choć dzieciaki przepadają za słodzonymi, kolorowymi „wynalazkami” w wymyślnych, przyciągających butelkach, warto nawet podczas urodzin lub innych okazji dbać o ich zdrowie i to, by miały więcej energii do świetnej zabawy. Podanie na przyjęciu wody, to także gwarancja, że każde z nich będzie czuło się dobrze, a barwione kolorowe napoje nie popsują zabawy wywołując atak alergii!

Woda na przyjęciu dla dzieci: podaj ją z owocami

Ważne, by woda przyciągnęła naszych małych gości. Po pierwsze pamiętaj, by wybrać tę, która jest dobra jakościowo i dostosowana do wieku – nisko lub średniozmineralizowaną. Jeśli zdecydujesz się na to, by podać ją z owocami – będzie kolorowa i zyska piękny zapach – sięgnij po owoce sezonowe. Unikaj cytrusów, na które wiele maluchów ma uczulenie. Dobrym pomysłem jest zapytać o kwestie alergii rodziców naszych gości, jeszcze zanim odwiedzą nasze dziecko (łatwiej wtedy wyeliminować takie produkty, po które nie mogą sięgać wszyscy). Wodę dla dzieci możesz podać z malinami, truskawkami, cienkimi plastrami rabarbaru lub, na przykład, borówkami. Wszystkie będą prezentować się pięknie, a nasi goście nie pożałują takiego wyboru i zapomną o „ulubionych” sztucznych napojach.

Woda dla dzieciaków: pomysły podania

Owoce możesz wrzucić bezpośrednio do dzbanka lub szklanek. Jeśli przyjęcie odbywa się na dworze i boisz się, że przez wysoką temperaturę owoce w wodzie stracą formę, podaj je w małych miseczkach, które w miarę znikania naturalnych witamin, będziesz na bieżąco wypełniać. To doskonała okazja do zabawy – dzieciaki mogą miksować ulubione owoce i stwarzać wymarzone kolorowe zdrowe drinki. Szklanki Twoich gości możesz dodatkowo ozdobić listkiem mięty (sprawdzi się także wrzucona do dzbanka) lub ogrodowej melisy. Woda będzie jeszcze bardziej kolorowa, a spragnione dzieciaki chętnie po nią sięgną, by dodać sobie energii w trakcie zabawy!